סתימות ביוב

סתימות ביוב

ביובית שאלות ותשובות

מה גורם לסתימות ביוב?

סתימות ביוב או הצפה בבית היא דבר לא נעים בכלל… נזק לריהוט, למוצרי החשמל והריח בלתי נסבל! למה זה קורה? מה הסיבה לסתימות ביוב? הגורמים העיקריים לסתימות ביוב בבניינים שכונתיים ובתים פרטיים (ועסקים) יכולים להיגרם בשל מערכת ביוב ישנה ושחוקה, צינורות חלודים או סדוקים, פיצוץ בצנרת הביוב או שברים בצינורות.

כניסת חפצים שאינם מתכלים למערכת הביוב גם היא גורם עיקרי לסתימות ביוב (לכלוך ופסולת שמושלכים לכיור ולאסלה הביתית ומשם מגיעים לתעלות הביוב – חיתולים, נילונים ושקיות, נייר, חפצי פלסטיק, תחבושות היגייניות וטמפונים, פסולת תעשייתית, קרשים, מקלונים לניקוי אוזניים, אבנים, מתכות, סמרטוטים, שיירי מזון,שמן,שערות. הבעיה הראשית לסתימות ביוב מסוג זה נגרמות ממגבונים לחים). סתימות ביוב קשות נגרמות גם משורשים של עצים החודרים למערכת הביוב סותמת ומפוצצות את הצנרת.

סתימות ביוב

מתי ניתן לטפל בבעיה ללא בעל מקצוע?

סתימות ביוב קלות

ניתן לנסות לפתור את בעיית סתימת הביוב בעצמכם במידה ומדובר בניקוז סתום. וודאו שיש לכם פומפה. פומפה יוצרת מצב וואקום ושואבת את הלכלוך מפתח הביוב הביתי (בכיור או במקלחת).

פתח ניקוז כיור ביתי

ביוב ביתי חיצוני

ביוב ניקוז ביתי

צנרת כיור ביתי

סתימות ביוב

ביוב ניקוז ביתי

סתימות ביוב קשות

ניתן להיעזר בחומרים כימיים שונים לפתיחת סתימות קשות ( יש להתייעץ עם בעל המקצוע ממנו תרכוש מוצר לפתיחת סתימות) חומרים אלו הם מוצרים כימיים חזקים ויש לשמור על הוראות הבטיחות (כפפות, מסכה וכדומה). את החומר יש לשפוך אל מקור סתימת הביוב ובהתאם להוראות. ממתינים כשעה. אם פעולות אלו לא עזרו לפתיחת הסתימה, יש לקרוא לבעל מקצוע.

שירותי ביובית

הצפת ביוב

הצפת ביוב

בעיית ניקוז בביוב השכונתי

פתיחת-סתימות-שכונתיות

ביוב בניין עירוני משותף

פתיחת סתימות מקצןעית

סתימה בביוב השכונתי

אינסטלטור מסוגל לפתוח את הסתימה באופן זמני בלבד ולהקל על המצב, אולם סתימות ביוב ברחוב או בשכונה הן עניין מורכב מומלץ לעזר בשלב זה בביובית, הביובית יעילה בפתיחת הסתימות לטווח הרחוק ולא כפעולה זמנית ולכן עדיף להזמין ביובית כבר בהתחלה במקום שרברב רגיל. הביובית היא למעשה משאית שעל גבה מותקן מכל המאפשר לשאוב לתוכו את מי השופכין, מבצעת שאיבות ביוב באמצעות צינור הפועל על שאיבת ואקום ומתחבר לפתח הביוב. ניקוי הביוב באמצעות צינור לחץ מים גבוה המאפשר שטיפה יסודית והוצאה מלאה של הלכלוך והריח הביוב. הביובית אוגרת את השוכפין לתוכה ושומרת על סביבתה נקייה וחוסכת זמן נקיונות  באמצעות שימוש בציוד ביוב מתקדם וטיפול מונע של סתימות בצנרת.

לאינפורמציה נוספת על מניעת סתימות ביוב ניתן להעזר באתרים באים: פרום איתור ניזלות – www.nezilot.co.il    |    תאגיד המים של חולון – www.nezilot.co.il